Ochrona lakieru samochodowego specjalną folią w DębicyZabezpieczenie karoserii samochodu folią ochronną

Wszyscy wiemy jak bardzo boli pierwsza rysa na naszym nowym samochodzie. Zarysowania czy odpryski mogą w znaczący sposób negatywnie wpłynąć na wizualny odbiór pojazdu, a to tylko kilka z wielu wad lakierniczych, które powstają w efekcie uszkodzeń mechanicznych, których nie sposób uniknąć. Jedną z najlepszych i najczęściej wybieranych metod zabezpieczających karoserię jest ochrona poprzez oklejenie karoserii specjalną folią. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo skuteczne, ale również może pozostać niezauważone dla oka lub jeśli chcemy uzyskać taki efekt całkowicie odświeżyć wygląd zewnętrzny samochodu.

Przed czym chroni folia na karoserii?

Zabezpieczenie lakieru samochodowego folią pozwala na uchronienie karoserii przed różnego rodzaju rysami, odpryskami czy drobnymi zarysowaniami. Materiał, który stosujemy jest na tyle gruby i wytrzymały, że uodparnia karoserię nawet na głębsze rysy. Tego typu ochrona pozwala także na zabezpieczenie się przed agresywną chemią stosowaną na wielu myjniach samochodowych czy solą sypaną zimą na drodze. Ponadto chroni także przed negatywnym wpływem promieniowania UV – lakier nie będzie z czasem matowiał.

Jakie są dodatkowe korzyści z zastosowania folii ochronnej?

Oprócz wspomnianych wcześniej oczywistych kwestii związanych z zabezpieczeniem lakieru, folia ochronna posiada dużo więcej zalet. Przede wszystkim należy wiedzieć, że jeśli wybierzemy wariant bezbarwny to będzie ona całkowicie niewidoczna dla oka. Oczywiście jeśli chcemy to istnieje możliwość wykonania folii, która ozdobi nasz samochód, np. poprzez nałożenie folii w jednolitym kolorze zmieniając tym samym kolor naszego samochodu. W ten sposób możemy umieścić na naszym pojeździe znaki graficzne lub reklamy – jest to szczególnie polecane firmowym flotom samochodowym.

Zabezpieczenie poprzez folię jest także rozwiązaniem na wiele lat. W przypadku mniejszych uszkodzeń mechanicznych (tzw. “mikrouszkodzeń”) niektóre materiały mają zdolność do samoregeneracji pod wpływem temperatury. Regeneracja jest samoczynna i aktywuje się dzięki promieniom słonecznym, ale jeśli chcemy przyspieszyć ten proces to można posiłkować się np. ciepłą wodą. Jeśli folia ulegnie większemu uszkodzeniu to w prosty sposób można ją zdjąć i wymienić na nową, a w razie potrzeby folię można też w każdej chwili usunąć nie pozostawiając żadnego śladu.

Warto nadmienić, że zastosowanie tej doskonałej metody ochrony karoserii podnosi wartość samochodu i może być potraktowane jako trochę inwestycja. Potencjalny przyszły właściciel będzie miał dowód, że dbaliśmy o nasze auto i robiliśmy wszystko, żeby utrzymać je w jak najlepszym stanie.